Mjera samotestiranja učenika

Autor: Marko Brajković, 14. 2. 2022.

Poštovani roditelji,
sukladno ispunjenim izjavama i vašim odgovorima u razrednim grupama, tijekom prijepodneva su učenicima podijeljeni BAT testovi i današnjim danom započinjemo s mjerom samotestiranja.

Sve roditelje čiji učenici sudjeluju u mjeri samotestiranja molimo da tijekom današnjeg poslijepodneva obave testiranje za ovaj tjedan i o rezultatima izvjeste razrednike/razredne učiteljice privatnom porukom. Razrednici/razredne učiteljice će vam u grupe dostaviti i upute za korištenje testa na hrvatskom jeziku.
Budući da je bilo nekoliko upita vezano za testiranje učenika koji su preboljeli/imaju potvrdu o preboljenju ili su cijepljeni, dostavljamo vam odgovor Ministarstva.
"Učenici koji su u slučaju kontakta s pozitivnom osobom slobođeni karantene sukladno uputama HZJZ-a mogu, ovisno o dogovoru škole i roditelja/skrbnika, sudjelovati u rutinskom samotestiranju na dva načina:
▪ kao i ostali učenici ili
▪ na način da se samotestiraju samo u slučaju pozitivnog slučaja u njihovom razrednom odjelu."
Dakle, učenici koji su preboljeli ili su cijepljeni testiraju se samo u slučaju pozitivnog slučaja u razrednom odjelu.
Roditelji koji su potpisali izjavu ili su odbili potpisivanje iste, odbijaju testiranje u bilo kojem slučaju - i tjedno testiranje i testiranje u slučaju pozitivnog učenika u razrednom odjelu.
O mjeri možete više vidjeti u videozapisu koji nam je dostavljen od Ministarstva.

« Svibanj 2024 »