Epidemiološke mjere

Autor: Marko Brajković, 22. 11. 2021.

Poštovani roditelji,
kako bismo se što duže zadržali na nastavi u školi i osigurali sigurno odvijanje nastave u učionicama, iznimno nam je važna zajednička suradnja.
Vaše brze reakcije kod uočenih simptoma zaraze mogu nam pomoći i spriječiti daljnje nekontrolirano širenje virusa među učenicima.

Zato vas podsjećamo:
Ukoliko postoji sumnja na zarazu dijete ne dovodite u školu/vrtić
Znakovi koji upućuju na moguću zarazu koronavirusom:

• povišena tjelesna temperatura (pod pazuhom > 37,2)
  • simptomi respiratorne bolesti - kašalj, teškoće u disanju,
  • grlobolja
  • poremećaj osjeta njuha i okusa
  • gastrointestinalne smetnje (proljev, povraćanje i bol u trbuhu, posebno u  manje djece)

Ukoliko dijete pokaže simptome te vas o tome obavijestimo i uputimo dijete iz škole kući, molimo vas da u što kraćem roku kontaktirate obiteljskog liječnika koji će vas dalje informirati.
Pokažite razumijevanje i pomozite onima koji će se naći pod mjerama izolacije/samoizolacije - u toj se situaciji može naći svatko od nas i to ne svojom krivnjom.
Zahvaljujemo svima koji se odgovorno i savjesno ponašaju, poštuju preporučene mjere i time osiguravaju odvijanje nastave u školi.