Dan svetog Patrika

Autor: Marina Ivakić, 18. 3. 2016.

Dan svetog Patrika obilježen je prigodno i u našoj školi. U obilježavanju ovoga dana sudjelovali su učenici i nastavnici razredne i predmetne nastave. Osim što su se i učenici i nastavnici prigodno obukli za ovaj dan, učiteljice razredne nastave u Lovasu, kao i u područnoj školi u Opatovcu, izradile su prigodne kape s temeljnim simbolom Dana sv. Patrika – trolisne djeteline.

Nastavnica Danijela Velerajter s učenicima je na izvannastavnoj aktivnosti Eko skupina izradila narukvice, ogrlice i štapiće sa simbolom djeteline, dok su nastavnica Monika Hodak, Anica Ljubić, Ivona Brajković, te kuharice Martina Baltić i Marija Frančišković pripremile prigodne kolačiće u duginim bojama za učenike i nastavnike. Učenica 8. razreda Lucija Sabljak napravila je prigodni plakat povodom obilježavanja toga dana, a učenici 6.  i 7. razreda Marko Sabljak, Ante Keser i Ivan Ruškan s učiteljicom Engleskog jezika, Ivonom Brajković, pripremili su slikokaz koji su prezentirali ostatku škole na engleskom i hrvatskom jeziku. Da bi bilo što zanimljivije, za učenike je pripremljen i kratak kviz u kojem su oni mogli pokazati koliko su razumjeli, slušali i što su sve zapamtili o sv. Patriku.

.