Vrtna zabava

Autor: Marko Brajković, 19. 3. 2012.

Proljeće polako budi usnulu prirodu, ali i maštu naših učenika. Učenici 6. razreda imali su zadatak napisati maštovitu priču koja se odigrala u jednom vrtu tik pred svanuće. Priča nam je trebala predstaviti četiri lika - Travku, Stablo, Kap i Sunce. Jednoglasnom odlukom razreda izabrali smo najbolju priču koju vam u cijelosti donosimo.

Jednom davno u vrtu na kraju grada svitala je zora. Sunce je polako počelo dizati svoju glavu. Obasjalo je cijeli vrt i svojim zlatnim zrakama probudilo je Stablo. Stablo se lagano protegnulo. "Dobro jutro, prijatelji! " poviknulo je veselo. Taj povik probudio je Kap Rose i omalenu Travku. Travka se ljutila jer je Kap opet spavala kod nje. Vrt je izgledao prekrasno. Posvuda je bilo šarenog i raznovrsnog cvijeća koje je širilo zamaman miris. Svi su bili uzbuđeni jer su pripremali vrtnu zabavu. Travka, Stablo i Kap pozvali su sve svoje prijatelje. Kap nije mogla dočekati da odjene novu haljinu, a Travka i njezina prijateljica Iva uređivale su vrt. Iva je ispekla puno kolača različitih oblika. Mačak Sivko potajice je pratio miris kolača sve do vrta.

Kada je došao do vrta shvatio je da se u vrtu priprema velika zabava. Htio se svakako domoći tih kolača, iako je znao da će tako pokvariti zabavu. Iva ga je uhvatila upravo u trenutku kada je svojom šapom zahvatio košaru s kolačima. Zamolila ga je da ne dira kolače i pozvala ga da im se pridruži.

Iznenada se čuo neobičan zvuk. Ššššš! Ššššš! Travka se prepala, a Suncu je to bilo smiješno. Pokušalo je objasniti Travki da to lišće šuška pod njezinim nogama, ali Travka je svejedno preplašena pobjegla. Prestrašena Travka našla je utočište u podnožju Stabla koje je je primirilo.

Zabava je mogla početi. Kap je u svojoj cvjetnoj haljini izgledala prekrasno.Staro Stablo i nestašna Travka dočekivali su drage prijatelje na ulazu u vrt. Sunce je bilo zadovoljno i sretno te budnim okom sve promatralo. Svi su se lijepo zabavljali. Staro Stablo, nemirna Travka, prekrasna Kap i zlatno Sunce zagrili su se i zapjevali omiljenu pjesmu. Bila je to najbolja zabava ikad i svi su još dugo pričali o njoj.

Dora Brajković, 6.r.